FANUC - Wobotoni robotiseerimise kuldpartner

Wobotoni peamine koostööpartner on maailma juhtiv tööstusautomaatika ja tööstusrobotite tootjaga FANUC, mis on tööstusettevõtete automatiseerimisega tegelenud aastast 1956.

Enam kui 60-aastase kogemust, ligi 7000 töötajat ja üle 25 miljoni ülemaailmselt paigaldatud toodet tõstavad FANUC-i maailma 5 suurima tööstusautomaatika tootja hulka.

Ettevõttel on 264 esindust 108 maailma riigis ning kõik süsteemide komponendid arendatakse ise Jaapanis, enam kui 1,7 miljoni ruutmeetri suuruses FANUC City tootmisüksuses. See tähendab, saame kindlad olla 100% tootjapoolsele toele.

FANUC-i tööstusrobotid on oma ehituselt lihtsad, töökindlad ja võimaldavad lihtsaid kohandusi vastavalt tööprotsessile, mida robot peab täitma. Nende robotite valikust leiab iga tööprotsessi jaoks sobiva mudeli, alustades multifunktsionaalsetest koostöörobotitest kuni pakendus-, keevitus- ja värvimisrobotiteni.

Kõrge kvaliteet ja minimalistlik lähenemine muudavad FANUC-i tooted vastupidavaks, töökindlaks ja lihtsasti parandatavaks. FANUC-i tooted on disainitud töötama tõrgeteta ja pakuvad turu parimat vastupidavust.

Kasutades Atemix Grupi teadmisi tööstusautomaatikast ja kohalikust turust ning FANUC-i ülemaailmset kogemust saame pakkuda robotiseeritud terviklahendusi nii väiksetele, keskmistele kui ka suurettevõtetele. Meie tehaste doktorid koos FANUC-i spetsialistidega loovad tööstusrobotite lahendusi, mis on vastupidavad, vähese hooldusvajadusega ja tõstavad tehase produktiivsuse uuele tasemele.

FANUC-i tootevalikusse kuuluvad robotite tüübid:

Koostöörobotid
Robotid, mis töötavad inimesega samas tööruumis

FANUC-i koostöörobotite valik on üles ehitatud mõeldes erinevate tootmisettevõtete vajadustele. 6 teljega koostöörobotite tõstevõime varieerub alates 4 kg kuni 35 kg ning robotkäe haardeulatus 550 mm kuni 1813 mm. See tähendab, et sobiva koostööroboti leiab peaaegu igaks tööülesandeks, mida seni on pidanud tootmises täitma inimtööjõud.

Tutvu robotitega lähemalt FANUC-i kodulehel
Koostöörobotid
Robotid, mis töötavad inimesega samas tööruumis
Liigendrobotid
Traditsioonilised tööstusrobotid ehk manipulaatorid

FANUC on ehk kõige enam tuntud oma vastupidavate ja töökindlust silmas pidades disainitud tööstusrobotite poolest. FANUC-i liigendrobotid toimivad suurepäraselt neile ette määratud tööülesannete täitmisel ja piisava hooldusega võivad nad töötada 24/7. Valikust leiab nii 7 kg tõstevõimega kergroboteid kui ka 2 300 kilose tõstevõimega ehk maailma kõige võimekama tööstusroboti.

Tutvu robotitega lähemalt FANUC-i kodulehel
Liigendrobotid
Traditsioonilised tööstusrobotid ehk manipulaatorid
Delta robotid
Inimkäe paindlikkus suurema täpsusega

Vajad robotit, mis suudab väikeseid detaile tõsta ja asetada kiiresti ning täpselt? FANUC-i Delta robotid ehk paralleelrobotid on 3, 4 või 6 teljega ning paigaldatavad peaaegu igas asendis, mis võimaldab neid paigutada ka kõige piiratuma ruumiga tootmislahendustesse. Need robotid sobivad väga hästi komplekteerimiseks näiteks või jootmiseks sest nende leivanumber on just täpsus.

Tutvu robotitega lähemalt FANUC-i kodulehel
Delta robotid
Inimkäe paindlikkus suurema täpsusega
Palletiseerimisrobotid
Automatiseeri toodete kaubaalustele pakendamine ja eemalda tootmisest üks suurim pudelikael

FANUC-i palletiseerimisrobotid on spetsiaalselt disainitud toodete kaubaalustele pakendamiseks. Palletiseerisrobotite lipulaev M-410 suudab tõsta kuni 700 kg ja ulatub pakendama kuni 3143 mm kaugusele. FANUC oli üks esimestest tootjatest kes lõi spetsiaalsed robotid palletiseerimiseks ning seetõttu on neil kasutada aastatepikkune kogemus selle tööprotsessi automatiseerimiseks ja optimeerimiseks.

Tutvu robotitega lähemalt FANUC-i kodulehel
Palletiseerimisrobotid
Automatiseeri toodete kaubaalustele pakendamine ja eemalda tootmisest üks suurim pudelikael
Värvimisrobotid
Tööstusliku värvimise eksperdid

FANUC-i värvimisrobotid sobivad arvukateks värvi- ja katmistöödeks. Disainitud energiasäästlikuks ning optimaalsust silmas pidades on FANUC-i värvirobotitel optimaalsed ja ergonoomilised töötsüklid, et tootlikkus oleks võimalikult suur. Valikust leiab ka roboteid mis on loodud ohtlikesse ja ekstreemsete tingimustega tööruumidesse, kus inimeste jaoks töötamine on ohtlik või isegi võimatu.

Tutvu robotitega lähemalt FANUC-i kodulehel
Värvimisrobotid
Tööstusliku värvimise eksperdid
SCARA robotid
Spetsiaalselt loodud tõsta-aseta tüüpi töödeks

Kui Sinu tootmises on kesksel kohal tõsta-aseta tüüpi tööd väikesel alal, siis parim abiline nende kiireks ja täpseks teostuseks on SCARA robot. Need sobivad suurepäraselt väiksemate toodete komplekteerimiseks, kvaliteedikontrolliks ja pakendamiseks. Erilise funktsionaalsuse annab SCARA robotitele 360 kraadine tööraadius.

Tutvu robotitega lähemalt FANUC-i kodulehel
SCARA robotid
Spetsiaalselt loodud tõsta-aseta tüüpi töödeks

Vaata, milliseid FANUC-i tööstusroboteid ja seadmeid saab meie Tartu esinduses näha:

Fanuc R-2000iC/125L tööstusrobot koos R-30iB Plus kontrolleriga

Fanuc R-2000iC/125L on universaalne tööstusrobot, millele on omased eriti suur haardeulatus ja tõstevõime – kuni 125kg tõstevõime ja 3100mm haardeulatus annavad robotile tootmises suurepärase võimekuse.

Suuri raskusi aitab väga täpselt tõsta 6 telje abis saavutatav paindlikkus. FANUC R-2000iC/125L sobib suurepäraselt korduvate ja suurt täpsust nõudvate ülesannete täitmiseks.

Roboti juhtimine toimub R-30iB Plus kontrolleri abil, mida saab koos robotiga Wobotoni esinduses näha. Kontrolleril on täiustatud kasutajaliides koos uue iHMI lahendusega. Eelkäijatest suurem mälumaht muudab programmeerimise paindlikumaks ja aitab tagada roboti kõrgema produktiivsuse.

FANUC LRMate 200iD tööstusrobot

FANUC LRMate 200iD sarnaneb oma suuruselt ja haardeulatuselt inimkäele, kuid 6 liikuvat telge annavad sellele suurepärase painlikkuse.

Tööstusprotsesside automatiseerimine LRMate 200iD roboti abil on lihtne, sest oma klassi parim tõstevõimekus ja FANUC-i kõrge kvaliteet teevad sellest ühe kõige töökindlama ja usaldusväärsema väikeroboti.

iRVision 2D süsteem

iRVision annab piltlikult öeldes robotile nägemisvõime. FANUC-i unikaalne, täielikult robotitega integreeritud visuaalse tuvastuse süsteem võimaldab tootmisprotsessid muuta kiiremaks töökindlamaks ja nutikamaks. iRVision tõstab nii tootmise efektiivsust kui ka paindlikkust. 

Tänu iRVision süsteemile ei pea roboti poolt töödeldavad detailid olema tootmisliinil kindlas asendis – robot suudab visuaalse tuvastuse abil ise detaili positsiooni määrata. Süsteemi saab liidestada peaaegu kõigi FANUC-i tööstusrobotitega, aidates vähendada tõrkeid tootmisprotsessides ja tõstes üldist tootmisefektiivust.

Miks peaks tõsiselt kaaluma robotiseeritud tootmist?

Tootmissektoris valitseb ülemaailmne konkurents. Isegi kui mõtleme, et toodame näiteks ainult Eesti turule, siis on ülemaailmsed konkurendid valmis hüppama võimalusele toota Sinu tootega konkureerivat toodet kiiremini ja soodsamalt otsides pidevalt võimalusi uutele turgudele sisenemiseks. See on olelusvõitlus ning võitjana väljub see, kes toodab kiiremini, soodsamalt, kvaliteetsemalt.

Sellest küsimus – kui paljud meist loodavad täna kasvatada tootmismahtusid ja seeläbi ka oma ettevõtet inimtööjõu arvelt?

Siinkohal peame silmas inimtööjõudu just lihttööde täitmiseks: komplekteerimine, kaubaalustele pakendamine, laotööd, materjali etteandmine tööpinkidele jne. Kõigi nende tööde jaoks on loodud kümneid spetsialiseerunud tööstusrobotite lahendusi, mis suudavad asendada 3-5 inimese töö ning töötada 24 tundi ööpäevas.

Lisaks ei võta need haiguspäevi ega puhkusi ning 1 kord programmeerides teevad oma tööd ühtlases tempos ja kindla kvaliteediga.

Kui võtta näitena autotööstus, siis veel 20. sajandi teises pooles oli Suurbritanna täis autotootjaid, kes valmistasid igapäevaselt kasutatavaid sõidukeid käsitsi. Tänaseks on alles jäänud vaid mõned tootjad (coach builders), kes toodavad ülikalleid nišitooteid jõukatele klientidele. Salongist leitavate sõiduautode tootmine on aga peaaegu täies mahus robotiseeritud. See ei ole juhtunud päevapealt. Selleni on viinud aastakümnete pikkune robotiseerimise teekond ning kõige edukamad on need, kes alustasid esimeste seas.

Wobotoni kogemus Atemix Grupi liikmena ning FANUC-i aastakümnete pikkune kogemus tööstusrobotite tootjana võimaldavad pakkuda konkurentsieelist olukorras, kus saame Sinu ettevõtte robotiseerimisse kaasa võtta pikaajalise ja valdkondade ülese robotiseerimise kogemuse.

See tähendab te me ei paku vaid roboteid vaid näeme tootmist laiema tervikuna ja oskame näha teekonda inimtööjõule tuginevast tootmisest automatiseeritud tehaseni.

Robotiseeritud tootmise eelised:

Tootlikkus suureneb – saavutad stabiilse, muutumatu ja prognoositava töötempo kogu töötsükli vältel

Tööjõupuuduse vähendamine – roboti integreerimisel väldid palgarallit ja võitlust tööjõu pärast. Robotit ei osta konkurent marginaalselt paremaid tingimusi pakkudes üle

Inimesed tootmises peavad vähem tegelema igavate, korduvate ja ebaproduktiivsete kuid samas vajalike tööülesannetega

Paindlikum tootmine (võimekus kiireteks ümberseadistusteks)

Toote kvaliteedi tõus tänu robotite täpsusele

Tööülesandeid täidetakse järjepidevalt ilma kõrvalekallete ja fookuse hajumiseta

Kõrgem tööohutus – robot järgib programmi täpselt

Inimtööjõu potentsiaal vabaneb lisaväärtuse loomiseks

Kvaliteedikontroll tootmistsükli keskel tähendab, et vähem praaktooteid jõuab tootmise lõppfaasi ning nende valmistamisele ei kulutata liigselt ressurssi.

Kutsehaiguste ja tööst tulenevate terviseprobleemide ennetamine tänu paremale töökoha ergonoomikale

Vähem tootmisjäätmeid ja väiksem toorainekulu

Kõrgem tootmistempo, rohkem lõpptoodangut ja aja kokkuhoid

FANUC tööstusrobotite kasutusviisid

Komplekteerimine

Nii suurte kui ka väikeste lõpptoodete koostamine toimub robotite abil kiiremini ja täpsemalt tagades kõrgema produktiivsuse ja kvaliteedi.

Värvimine

Robotiseeritud värvimistööd vähendavad ohtu töötajate tervisele ning värvitööd toimuvad alati ühtlase kvaliteediga

Kaubaalustele pakendamine

Palletiseerimine ehk lõpptoodangu kaubaalustele pakendamine on tihti füüsiliselt koormav töö, mille automatiseerimine eemaldab tootmisest ühe suurima pudelikaela

Tööpinkide opereerimine

Masinateenindus nõuab suurt täpsust ja multifunktsionaalsust mida aitab saavutad OnRoboti Dual Quick Changer

Kvaliteedikontroll

Koostöörobot koos visuaalsete abivahenditega on suurepärased tuvastamaks kvaliteediprobleeme pooltoodetel ja lõpptoodangul

Pindade viimistlemine

Robotiseeritud viimistlustööd aitavad saavutada kordades suurema kiiruse ja ühtlase lõpptulemuse kogu tootepartiis

FANUC tööstusroboteid on võimalik näha meie Tartu esinduses!

Soovid tootmisefektiivsust FANUC tööstusrobotite abil tõsta?

Võta meiega ühendust ja koostame koos teekaardi robotiseeritud tootmiseks - algusest lõpuni!

EESTI

Tartu

Kassisilma 4, 61708, Tartumaa, Estonia

LÄTI

Riia

Dzirnavu iela 57a, Riga, LV-1010, Latvia

SAKSAMAA

Düsseldorf

Speditionstraße 21, 40221 Düsseldorf, Germany

Võta meiega ühendust
    Ken Varik

    CEO

    Woboton OÜ
    Reg nr 14776069

    Privacy Policy