Tänapäeval kipub igal seadmel olema konkreetne eesmärk ning enamik inimesi on samuti oma töös järjest enam spetsialiseerunud. Sama kehtib ka tööstusrobotite kohta.

Kindlate ülesannete jaoks vajalikele liikumisulatustele ja funktsioonidele vastavalt disainitud robotid on võtnud üle loendamatul hulgal spetsiifilisi tööprotsesse.

Liigendrobotid on ühed enamlevinud tööstusrobotid ning edasi lugedes saate teada, milliste ülesannete puhul võimaldavad liigendrobotite ainulaadsed funktsioonid teie tehasele kõige rohkem kasu tuua.

Mis on liigendrobot?

Tööstusrobotitest rääkides peetakse tavaliselt silmas just liigendroboteid, kuna need leiavad tootmisprotsessides kõige laialdasemat kasutust. Liigendrobot on pöörlevate lülidega robot. Lülisid võib olla 2 kuni 10, kuid harilikult jääb nende arv 4 ja 6 vahele. Iga lisalüli annab robotile suurema liikumisvabaduse – õigupoolest on liigendrobotitel suurem liikumisvabadus kui ühelgi teisel praegu saadaoleval robotitüübil, mis tagab neile tööstuses vajaliku mitmekülgsuse.

Millised tootmisprotsessid on liigendrobotitele kõige kohasemad?

Liigendrobotite lai ampluaa võimaldab neid kasutada paljudes erinevates protsessides, alates materjali käitlemisest, keevitamisest ja montaažist kuni värvimise, pihustamise ja lõikamiseni. Tänu elektroonika kompaktsusele pakuvad need järjest enam võimalusi, alates rasketööstusest kuni toiduaine- ja joogitööstuseni.

Millised on liigendrobotite eelised?

Lisaks ülalmainitud mitmekülgsusele on liigendrobotid kiired ja täpsed, mis tagab suurema ning efektiivsema tootluse. Samuti tõstab nende täpsus kvaliteeti ja seeläbi kliendi rahulolu.

Kuna liigendrobotitest on saanud kõige levinum tööstusrobotite tüüp, muutuvad nad väikeste ja keskmise suurusega tootjate jaoks üha taskukohasemaks. Liigendrobotite vastupidavus ja varuosade hea kättesaadavus hoiavad nende hoolduskulud madalad, olles seepärast igati mõistlik investeering.

Miks integreerida liigendrobotid oma tootmisprotsessi Wobotoni abil?

Hoolimata ahvatlevast väljavaatest liigendroboteid kasutada, ei ole mõistlik teha tööstusautomaatikasse või robootikasse investeeringuid, teadmata nende täpset mõju oma tootmisprotsessidele ja kasumlikkusele. Oleme näinud mitmeid tippklassi tööstusroboteid nurgas tolmu kogumas.

Kõik investeeringud robootikasse ja digiteerimisse tuleks teha pärast tehase hetkeolukorra hindamist, mille käigus selgitatakse välja, millised tootmisprotsessid saaksid robotlahendustest eelkõige ja esmajärjekorras kasu.

Woboton ei aita teil mitte ainult robotlahendusi integreerida, vaid ka investeerida õigetesse lahendustesse, et tõsta nii kasumlikkust kui tootlikkust.

Teeme koostööd maailma juhtivate tööstusrobotite ja tarkvara tootjatega, et tagada meie lahenduste pikaealisus ja lihtne hooldus. Tänu rohkem kui 17-aastasele kogemusele teame, kuidas tõsta toomise kvaliteet täiesti uuele tasemele.

Kas olete tööstusrobootika lahendustest huvitatud? Võtke meiega ühendust!

Loome tööstusrobotitel põhinevaid lahendusi koostöös ettevõttega

Privacy Policy